Filmy warte obejrzenia (04-11-2021)

Tworzymy kolekcję filmów o projektach trochę podobnych do naszego. Filmy o młodzieży z marzeniami i nauczycielach z pasją.

Propozycja pierwsza to “October Sky” – film o nastolatkach, którzy postanawiają skonstruować własną rakietę, będąc zainspirowanym wyniesieniem na orbitę pierwszego sztucznego satelity Ziemi. Link do opisu na filmweb

Link do filmu online w serwisie cda.pl: https://www.cda.pl/video/5765441aa


Druga propozycja to film polski “Nieletni inżynierowie”.

Grupa 14-letnich uczniów ze SP nr 1 z Lęborka wraz z nauczycielem Ignacym Rejmakiem pod nadzorem inżynierów ze Studenckiego Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej pracowała nad swoimi modelami satelitarnego żagla deorbitacyjnego.

Każdy naukowy projekt zawiera część, którą mogą wykonać laicy. „Nieletni inżynierowie”- to obserwacyjny film dokumentalny pokazujący co się stanie, kiedy zwyczajni 12-14-latkowie z małego, polskiego miasta trafią na charyzmatycznego nauczyciela i zostaną zainspirowani przez inżynierów pracujących nad polskim satelitą PW-Sat2.

To pełen humoru i refleksji zapis ponad dwóch lat życia nastolatków w wieku, w którym zachodzi w nich największa przemiana. Film mogący być dla widza sentymentalną podróżą w czasy, kiedy sami byli w tym wieku. Opowieść o odkrywaniu pasji i o tym jak spotkanie odpowiedniej osoby może odmienić życie.

Reżyserkami „Nieletnich inżynierów” są Aleksandra Skowron i Hanna Polak (nominowana do Oscara w 2005 roku). Autorem muzyki jest laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek. Producent: Mediolia. Koproducentami są TVP, PISF, FINA i Mazowiecki Fundusz Filmowy. Premiera w 2019 roku.

Link do strony filmu na fb: Nieletni inżynierowie

zwiastun:

Wizyty, wywiady, czyli wszystko co mogą zrobić media i gazety z tematem nastolatkach w projekcie kosmicznym: se.pl

Film jako promocja satelity studentów: Strona PW

Leave a Reply