Zgadnijcie, kto dołączył do partnerów projektu… Saule Technologies! (14-11-2021:)

Bardzo nam miło powiadomić sympatyków projektu, że do grona partnerów technologicznych dołączyła także firma Saule Technologies.

Firmy tej nie trzeba chyba nikomu przedstawiać nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Od miesięcy nie schodzi z pierwszych stron gazet start-up założony przez panią Olgę Malinkiewicz, zamieniony później w pierwszą na świecie fabrykę produkującą ogniwa perowskitowe na masową skalę.

Mr Fahrenheit otrzymał w ten sposób szansę wykonania testów nowych pokryć takich ogniw w ekstremalnych warunkach podwyższonego promieniowania kosmicznego oraz bardzo dużych zmian temperatury. Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do jeszcze większej poprawy wydajności tej nowoczesnej technologii tak, żeby lepiej służyła nam w naszych domach i w życiu codziennym z pożytkiem dla klimatu i zasobów naturalnych.

Firma Saule Technologies bardzo ściśle współpracuje z firmą Columbus Energy, która jest także naszym partnerem. Dzięki tej współpracy otrzymamy dostęp do przygotowanych dla nas specjalnych ogniw. Po testach naziemnych, zamierzamy wykorzystać je jako wspomagające systemy zasilanie satelity.

O samych perowskitach wkrótce zamieścimy oddzielny wpis na blogu oraz artykuł w opisie samego projektu. Chcemy w ten sposób przybliżyć temat tej bardzo obiecującej technologii przyszłości…znanej co prawda od dawna, ale odkrywanej na nowo i to dzięki polskiej uczonej – pani Oldze Malinkiewicz 🙂

Połączenie ogniw perowskitowych z ogniwami krzemowymi w ramach jednego systemu zasilania będzie ciekawym wyzwaniem.

Leave a Reply